Urządzenia od fosforowania. Przegląd technologii.

Kategoria: Blog

Linie galwaniczne

Fosforowanie to jeden z zabiegów, który poprawia przyczepność farby poprzez wytworzenie warstwy ochronnej na powierzchni metali. Fosforowanie możemy podzielić na żelazowe i cynkowe w zależności od charakteru substancji wykorzystanych w procesie.

Innymi słowy, fosforowanie to pierwszy krok w przebiegu nakładania farby metodą proszkową. Zabieg fosforowania jest procesem chemicznym,przeprowadza się go w specjalistycznych urządzeniach takich, jak komory lub wanny do fosforowania w obiegu zamkniętym. Są to urządzenia bezpieczne dla środowiska, ze względu na to, że substancje chemiczne w nich eksploatowane nie opuszczają obiegu i są bezpiecznie unieszkodliwiane z zachowaniem wymaganych norm bezpieczeństwa.

Wytworzona w ten sposób powłoka jest odpowiedzialna za wzmocnienie właściwości antykorozyjnych metalu oraz zapobiega przedwczesnemu odpryskiwaniu farby.

Linie galwaniczne

Obecnie coraz bardziej popularne stają się linie galwaniczne horyzontalne dostosowane do potrzeb lokalnych zakładów. Systemy te są zaprojektowane z zachowaniem najwyższych standardów i dostosowane do wydajnej i bezawaryjnej pracy. Projektuje się je indywidualnie i zaopatruje we wszystkie niezbędne sprzęty wykorzystywane w procesie tworzenia powłok ochronnych.

To automatyczne ciągi do obróbki elektrochemicznej wykorzystujące precyzyjny system natryskowy, który tworzy równomierną powierzchnię na całej powierzchni obrabianego materiału. Niejednokrotnie linie galwanizacyjne osiągają duże rozmiary, dlatego zaletą linii horyzontalnych jest ich modułowość, łatwość transportu, montażu i serwisu. W przypadku awarii wymienia się poszczególne moduły, a nie całość urządzenia.

Nie każda firma oferuje tak kompleksowe usługi z zakresu projektowania i budowy maszyn do galwanizacji, dlatego warto zapoznać się z ofertą liderów na rynku technologii przemysłowej obróbki materiałów i dostosować projekt linii do potrzeb własnego przedsiębiorstwa.